Kuşadası Plajlar

admin

17 Ağustos 2017

Yorum yapılmamış

Home Kuşadası

Plajlar

Kuşadası Pygela Plajı (Kuştur Plajı)

Şehir merkezinden 1 numaralı otobüslerle ulaşabileceğiniz Kuştur Plajı ücretsiz ve halka açık plajlardandır.   Antik dönemde Pygeia Antik Kenti bulunduğu için Pygela Plajı da deniyor bu bölgeye.

Kuşadası Kadınlar Plajı

Osmanlı döneminde sadece kadınlar tarafından kullanıldığı için Kadınlar Plajı olarak bilinen plaj Kuşadası’nın en ünlü denizidir. Cadde üzerinde yer aldığı için yeme içme gibi bir derdi yoktur. Ulaşım da bir hayli kolaydır. 5 numaralı minibüs hattı Kadınlar Denizi Caddesi üzerinden geçer. Merkeze yakın olduğu için yaz döneminde kalabalık da olur. Halk plajı olduğundan giriş ücretsizdir, şezlong ve şemsiye için ücret alınır.

Kuşadası Sevgi Plajı

Sevgi Plajı, yaklaşık 12km’lik uzun ve geniş bir plajdır. Bir ucu Güzelçamlı Ulusal Parkı’na, diğer ucu Kuşadası Yavansu Mahallesi’ne kadar uzanır. Sahil boyunca koşu yapabileceğiniz uzunca bir yol vardır. Dilerseniz bisiklete de binerek sevimli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Hafta içi diğer plajlara göre daha sakin bir havası olsa da, mangal ve piknik yapılabildiği için hafta sonları günübirlikçilerin akınına uğrar.

Kuşadası'nda Neler Yapılır

Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı

Kuşadası merkezden 23km uzaklıkta yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı‘nda denize girebileceğiniz birkaç koy bulunuyor. Milli park sınırları içinde olduğunuz için gerek yaya, gerekse araçlardan ücret talep ediliyor. Kalamaki koyları olarak bilinen bu koylar İçmeler Koyu, Aydınlık Koyu, Kavaklıburun Koyu ve Karasu Koyu olarak adlandırılıyor. Bu koylar günübirlikçiler tarafından çok seviliyor. 310 metre uzunluğa sahip İçmeler Koyu, milli parkın girişine 1km mesafede. 5km mesafedeki Aydınlık Koyu ise 2. koy. Eski adı Kalamaki olan Kavaklıburun Koyu ise giriş kapısına 9km uzaklıkta ve 1km’lik bir plajı var. 11km mesafedeki Karasu Koyu ise milli parktaki halka açık son ve en uzak koydur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeni Gönderiler

En Son Yorumlar

    Kategoriler

    Son Yorumlar